Містами Європи

Австрія

Хофбурґ (Австрія)
Хофбурґ – історичний центр Відня, служив резиденцією імператора до 1918 року. Виникнувши як середньовічний замок, Хофбурґ розширювався пропорційно зростанню могутності Ґабсбургів. За декілька століть Хофбурґ став величезним палацовим комплексом, що об'єднує декілька палаців, скарбницю з імператорськими коронами, ряд музеїв, капелу, де виступає Віденський хор хлопчиків, і манеж, в якому щодня гарцюють ліпіціанські жеребці Іспанської Школи Верхової Їзди.
Хофбурґ – цілий комплекс споруд різних архітектурних стилів, що створювався в XIII-XIX століттях. Тут розміщувалися Віденська резиденція і двір династії Ґабсбургів, кайзерів Священної Римської імперії німецької нації, а пізніше правителів Австро-Угорської імперії. Цей грандіозний архітектурний конгломерат, де пишні палаци і парадні зали низкою змінюють один одного, нерідко порівнювали з самою імперією Ґабсбургів, що об'єднала безліч європейських народів в неміцний союз, що все більше і більше хилився до розпаду.


Собор Святого Стефана (Штефансдом)
Штефансдом
Штефансдом (Stephansdom) – всесвітньовідоме культурне надбання, споруда, якій не страшні жодні порівняння, хвилюючий храм, національний символ Австрії і Відня. Одна з головних пам'яток міста.
Оскільки Штефансдом є церквою, тут щодня відбуваються богослужіння: в будні дні о 7 ранку, а у вихідні о 10 ранку. Служби проходять у всі великі святах: Різдво, Пасха, Трійця. У ці дні церква напрочуд красиво прикрашена. По великих святах і по особливо урочистих випадках дзвонить Пуммерін (Pummerin), дзвін оповіщає про початок церковного свята.




Віденський оперний театр
Віденська Опера
Відкрита в 1869 році Віденська державна опера входить в п'ятірку кращих оперних театрів світу. Окрім високих художніх стандартів цей театр славний своїми неймовірними інтригами: найбільші диригенти світу як один вирушали звідси із скандалом, не витримавши протиборства із зубастою віденською пресою і вередливою публікою. Перш ніж йти у Віденську оперу, слід визначитися в своєму ставленні до оперного мистецтва і класичної музики взагалі.
Для тих, кому після повернення треба розповісти родичам про свій візит у Віденську оперу, призначена категорія спектаклів «C» – це буденна продукція не найвищої якості, з ощадними цінами на квитки. Якщо ви любите музику в першому наближенні і хочете знати про неї більше, вам потрібна категорія «B» – солідніше і, відповідно, подорожче. А для оперних гурманів, інтелектуалів і снобів, існує категорія «A»: сюди автоматично потрапляють всі нові постановки, всі зірки світу.

Бельгія

 Брюссель

Брюссель є неймовірним містом, яке варто побачити та в якому варто затриматись на кілька днів. Це столиця Бельгії та ЄС, яка зачаровує відвідувачів своєю історією, атмосферою, архітектурою та шармом.Коли потрапляєш до серця Брюсселю, а саме на площу Гран-Плас, то бачиш щось надзвичайне, все ніби на сцені Оперного театру поміж декорацій. Площа маленька – 152 кроки завдовжки та 81 завширшки, а будинки на ній, наче іграшкові. Чи то з цукрової глазурі, чи зі слонової кістки вирізьблені, чи з мережива виплетені. Здається, будинки цієї площі обирали за спеціальними вимогами: кожен із них міг би стати окрасою цілого міста. Хочеться простягнути руку і підвести до очей, аби помилуватися чи то Ратушею чи розміщеним навпроти домом короля, у якому насправді ніколи не жив жодний король. Тут були і склад, і суд, і навіть в’язниця, а тепер – це музей. На будинку поруч висить табличка, яка повідомляє, що в цьому будинку мешкав Віктор Гюго. Тепер тут крамничка сувенірів – продають дивовижні бельгійські мережива. Серветки, хусточки, парасольки… Годі втриматися, щоб не купити чогось із цього різноманіття…
Вулички біля центральної площі Брюсселя – суцільні ресторани. Піцерії, брасері, тратторії, паби – між столиками на бруківці прохід вузький-вузький. На відчинених вікнах і виносних столиках – печеня, баранячі котлети на кісточці, рагу щойно з печі, соковиті фрукти, різні заморожені морепродукти – тільки замов, і тобі приготують хоч морську зірку, хоч устриці, хоч восьминога. А біля них чатують стрункі та привабливі офіціанти. Чатують на тебе: щойно ступиш на бруківку навпроти їхнього ресторану, кидаються обіймати і гаряче шепочуть у вухо «Ай лав ю!», «Іх лібе діх!», «Я тебя люблю!», «Я тебе кохаю!» Вірять, що вгадавши твою рідну мову, зваблять тебе пообідати саме у них і залишити щедрі чайові. Таке враження, що ця «смуга перешкод» – неодмінне випробування для тих, хто хоче побачити Гран-Плас, яку називають найгарнішою площею Європи.
Часто площа тоне у темряві. Стає тихо-тихо… І крізь тишу починає пробиватися прекрасна музика… «Vangelis» заповнює площу до вінця, а будівля ратуші у такт променіє різнобарвним світлом – жовтий переливається у червоний, зелений міниться синім, фіолетовий переходить у білий. Вражений побаченим, відчуваєш, що потрапив у казку…

Греція


 Афіни

 
Одне з найстародавніших міст світу, столиця Греції і батьківщина демократії. Це місто дивовижної долі, за тисячі років пережило злети та падіння, то було центром цивілізації, то відходило на узбіччя історії. Афіни розросталися не за планом містобудівників, а за рахунок переселенців, що прибували сюди через політичні конфлікти чи природні лиха.
 
Ареопаг, невисокий пагорб на північний захід від Акрополю, вершина якого служила місцем зборів Ради старійшин – найвищого судового органу стародавньої афінської держави.
Не менш важливими пам’ятками Афін вважаються Керамікос, де покоїться прах відомих афінян, і Лікавітос, одягнений в соснові ліси пагорб у центрі міста з мальовничою церквою Св. Георгія на вершині. Ліхтар Діогена, Вежа вітрів, Арка Адріана – ось малий перелік того, що можна подивитися в Афінах.
 
Околиці найстародавнішої столиці Європи також багаті на пам’ятки. Могильний пагорб з назвою Марафон є місцем розташування музею на честь воїнів, які полегли в Марафонської битві в 490 році до н.е. На мисі Суніон можна побачити храм Посейдона і руїни храму Афіни. Сучасні Афіни живуть динамічним насиченим життям. Це галасливе та темпераментне, як і його жителі, місто. Контрасти грецької столиці лише підкреслюють її чарівність. Стовпотворіння в центрі контрастує з майже сільським виглядом передмістя. З трьох до чотирьох годин пополудні місто засинає – для греків післяобідня сієста справа така ж свята, як і поїздка на вихідні до родичів у село.
 
Оживають Афіни ближче до ночі – наповнюються зали театрів та Палацу музики. Куди б ви не зайшли – в модну дискотеку в Колонакі, бістро в Екзарх, кабаки і таверни в Бенкеті, – всюди танцюють і веселяться. Столиця Греції цікава не лише любителям і знавцям історії. На невеликій відстані від міста знаходиться смуга розкішних пляжів, відомих як «Афінська Рів’єра». Наприклад, в Гліфада, одному з найближчих районів до центру Афін і міжнародного аеропорту, знаходяться відмінні пляжі, міжнародний гольф-клуб і величезна кількість барів, нічних розважальних центрів і клубів.Трохи далі Гліфади розташований ще один курортний район Вульягмені, більш тихий і спокійний, який також має упорядковані пляжі зі всілякими видами водного спорту і безліччю розкішних ресторацій.


Данія


 Копенгаген

 
Копенгаген, перша столиця Північної Європи, є фантастичним містом в Скандинавії і в центрі регіону, що найбільш динамічно розвивається у Європі. Місто є однією з найстаріших європейських столиць з «монархічним характером» - це столиця Королівства Данії!
 
Копенгаген має пам'ятки на будь-який смак та інтерес - і більшість з них знаходяться в межах пішої досяжності.
Три найвідоміші пам'ятки міста: більш ніж 100-річний парк розваг Тіволі, статуя Русалочки і Фрітаун Хрістіанія.
Місто з історією, яка сягає 1043 року, повне історичних пам'яток, будівель і цікавих місць. Обов'язково відвідайте палац Амалієнборг - будинок королівської сім'ї, зробіть екскурсію каналом на гавань і прогуляйтеся торговою вулицею Сторгет (Stroget). Окремо про Сторгет - це дна з найдовших пішохідних вулиць Європи, прекрасне місце для різноманітних покупок, і недарма кажуть, «якщо ви любите покупки, ви любите Копенгаген».
 
У місті проходить маса всіляких культурних подій: це і весняний Фестиваль Нічного фільму, копенгагенський карнавал, що заповнює вулиці звуками і рухами самби, літній джазовий фестиваль. Повітря раннього ранку на пішохідних вулицях міста пахне запахом тільки що випеченого хліба, вітрини магазинів виблискують своєю чистотою. Такий Копенгаген, надзвичайно живий і відносно спокійний, це космополітичне місто зі своєю яскравою індивідуальністю.
 
У Копенгагені можна випити пива Карлсберг (Carlsberg) в одному з численних пабів каналу Нової гавані (Nyhavn), або відвідати Броварню Карлсбергу (Carlsberg Brewery), щоб дізнатися про походження всесвітньо відомого данського пива. Це дійсно захоплюючі, прохолодні та дуже приємним для відвідин місця.
 
Є у Копенгагені і частинка української культури – це споруджений 24 вересня 2010 року в парку Естре Анлег (Østre Anlæg) з ініціативи та зусиллями датсько-українського товариства перший у країнах Скандинавії пам'ятник Тарасові Шевченку. Автор бронзового погруддя — український скульптор Сергій Богуславський, що мешкає в Копенгагені.

Немає коментарів:

Дописати коментар